Türk BayragiEnglish flag

AKG

News

AKG Termoteknik Sistemler San.
ve Tic. Ltd. Şti.

Kemalpasa OSB Mahallesi
40 Sokak No:6 Ulucak
35730 Kemalpaşa, Izmir
Turkey 

phone: + 90 232 - 877 2199
fax: + 90 232 - 877 0042

sales@akg-turkey.com

info@akg-turkey.com

Aussenansicht Firmenebäude AKG

Yılda 2.5 milyon radyatör ve soğutucu üreten AKG, 7 ülkedeki 13 üretim tesisine son halkayı İzmir'de ekledi.
Lüks otomobillerin tek radyatör tedarikçisi olan firmamız, farklı ülkelerde yer alan 12 üretim tesisine son halkayı İzmir'de ekledi. Şirketimizin tüm dünya pazarındaki bakır ve pirinç radyatör ihtiyacının tamamını karşılayan AKG Türkiye, alüminyum radyatör ve intercooler üretmeye yönelik ilave tesis yatırımlarını sürdürüyor.
Kemalpaşa'da Mart 2012'den bu yana üretim yapan AKG Group, tesisi sadece Türkiye pazarı için değil, Avrupa, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri için de üretim merkezi olarak görüyor.
AKG Grubu radyatör, yağ soğutucu, intercooler ürün portföyü ile iş makineleri, kompresör, savunma sanayi araçları, demiryolu araçları, tarım ve orman araçları, elektronik sanayi, hidrolik sistem üreticilerinin dünyadaki en büyük tedarikçisi konumunda.
Tedariğin yüzde 95'i yerli olacak
Mart 2012'de üretime geçen Kemalpaşa'daki tesiste şu ana kadar 5 milyon euro yatırım yapıldı, 11 bin 500 metrekarelik kapalı alan olmak üzere 60 bin metrekare alana sahip tesiste bakır radyatör ve soğutucular üretiliyor, bunun yanında alüminyum radyatör, yağ soğutucuları ve intercooler üretimi için yatırım sürecini hızla devam ediyor, 2014 yılında tamamlanacak alüminyum tesisi ile birlikte İzmir'deki yatırım tutarı 10 milyon euroyu bulacak. Şu anda 40 kişiden oluşan çalışan sayımız da 100 kişilik istihdama ulaşacak.
Soğutma sistemlerinde inovasyon lideri konumunda olan grubumuz, müşteriye özel imalat felsefesini mükemmelleştirmiş bir strateji ile ayrıcalık kazanıyor Müşterilerimizin taleplerine uygun soğutucu sistemlerini, istediği adet, ihtiyacına uygun kalite, en ekonomik fiyat ile çok kısa ve esnek sevk süreleri gibi avantajlarla sunuyoruz.
Türkiye'deki tesis en kısa teslim süresine ulaştı.
Radyatör teslim sürelerinin Almanya'da 5 ila 8 hafta arası bir süreyi bulabildiği günümüzde, AKG bünyesindeki 95 yılı aşkın tüm üretim tecrübesinin İzmir Tesisimize transferi sayesinde ürünleri 2-3 haftada teslim etme sürecine geldik. Bu sürenin Çin tesisimizde dahi 4 hafta olması AKG İzmir’in ne denli son teknolojide ve sistemde üretim yaptığının bir kanıtıdır.

23.02.2018

AKG-Line Formula-Student E1

Seit über zehn Jahren unterstützt AKG studentische Teams mit Kühlern für die Rennsport-Serie Formula Student.

(daha)

Iletişim

Soru sormak veya bilgi almak istiyorsaniz aşağıdaki iletişim imkanlarını kullanabilirsiniz:

info@akg-turkey.com

veya

AKG Termoteknik Sistemler                                                                                San. ve Tic. Ltd. Şti.

Kemalpasa OSB Mahallesi
40 Sokak No:6 Ulucak
35730 Kemalpaşa, Izmir, Türkei• Türkiye   

Tel      + 90 232 - 877 2199
Fax     + 90 232 - 877 0042